10 ingredientų, kurių reikia vengti, jei turite jautrią odą

Mūsų vadovas, kaip nustatyti jautrią odą sukeliančius veiksnius

Nė vienas odos tipas nesukelia tokių pykčio priepuolių kaip jautri oda. Jei turite šio tipo odą, gerai žinote, kad ją gali paveikti daugybė emocinių ir aplinkos veiksnių, jau nekalbant apie šiurkščius odos priežiūros ingredientus. Tačiau bet kuriuo gyvenimo laikotarpiu daugelis iš mūsų klausia: “Kodėl mano oda tokia jautri?”.

Nors jautrios odos priežasčių gali būti begalė, sprendimas, kaip sustabdyti daugumą šių reakcijų, yra paprastas: venkite dirgiklių. Apžvelgsime jautrią odą sukeliančius veiksnius ir problemiškiausius ingredientus, kurių norėtumėte vengti, jei turite tokio tipo odą.

Kokie veiksniai sukelia jautrią odą?


Jei esate patyręs jautrios odos veteranas, jūsų klausimas gali būti ne “kodėl mano oda tokia jautri?”, o “kas nesukelia jautrios odos?”. Tai gali būti teisingas vertinimas, nes yra bendrų kaltininkų, kurie gali sukelti reakciją.

Jautri oda reaguoja, kai sudirginamos viršutiniame odos sluoksnyje esančios nervų galūnėlės. Taip atsitinka dėl to, kad natūralus odos barjeras susilpnėja arba yra pažeistas dėl dirgiklio ar pagrindinės būklės.

Jautrią odą galite turėti, jei:

Jūsų oda reaguoja
Jūsų pojūčiai gali sakyti “taip” šveičiamajam kakavos pupelių valikliui, kuris nukelia į tropinį rojų, bet jūsų oda gali sakyti “ne”. Jei turite jautrią odą, tikriausiai pastebėjote, kad plovikliai, dažikliai, šveitikliai ir kvapiosios medžiagos sukelia odos reakciją. Galite pastebėti, kad jie gali sukelti niežulį, sausumą ar paraudimą.

Pastebėjote paraudimą
Dauguma jautrią odą turinčių žmonių susiduria su tam tikru paraudimu. Tai gali pasireikšti raudonu bėrimu, raudonais iškilimais, raudoniu ir paraudimu arba raudonomis išsiplėtusiomis kraujagyslėmis. Taip pat galite pastebėti paraudimą, atsirandantį netrukus po to, kai švelniai spaudžiate odą.

Jūsų odą veikia aplinkos veiksniai
Jei turite jautrią odą, išėjimas į lauką gali atrodyti kaip minų laukas. Įvairūs veiksniai, tokie kaip karštis, šaltis ir vėjas, gali pabloginti jūsų odos būklę. Be to, šaltas oras gali išsausinti odą, todėl jautri oda gali išberti ir skilinėti.

Turite pagrindinę ligą
Padidėjusį odos jautrumą gali lemti tokios ligos kaip egzema, kontaktinis dermatitas ar psoriazė. Jei jaučiate nuolatinius simptomus ar diskomfortą, būtinai kreipkitės į dermatologą, kad būtų nustatyta tinkama diagnozė.

Lengvai nudegate saulėje
Jautri oda yra jautresnė žalingam saulės poveikiui. Jei jūsų oda jau yra sudirgusi ar pleiskanojanti, jums kyla dar didesnė rizika nudegti saulėje ir supykinti odą.

Jautri oda gali atrodyti, kad kasdien klaidžiojate po minų lauką ir turite saugotis visko aplinkui. Tačiau yra keletas probleminių cheminių ir natūralių ingredientų, kurie yra dažni pagrindiniai pažeidėjai.

Nr. 1: alkoholis

Ne tas šventinis alkoholis, o denatūruotas alkoholis. Jis sumažina odos drėgmės lygį, todėl oda sudirgsta ir ima niežtėti, jaučiasi nepatogiai.

Yra draugiškesnių alkoholių, vadinamųjų riebiųjų alkoholių, kurie nedirgina ir mažiau jautrina odą. Vis dėlto naudodami šiuos alkoholius turite būti atsargūs.

Nr. 2: kvapiosios medžiagos

Sintetinės kvapiosios medžiagos jau seniai sukelia sunkias reakcijas, pavyzdžiui, paraudimą ir bėrimą. Tiesą sakant, šie kvapų kaltininkai yra dažna alerginių reakcijų priežastis. Rinkitės preparatus be kvapiųjų medžiagų.

Nr. 3: cheminiai saulės apsaugos priemonių ingredientai

Nors įprasti apsauginių kremų nuo saulės ingredientai, tokie kaip avobenzonas, oktokrilenas ir oksibenzonas, paprastai nekelia grėsmės normaliai odai, šios cheminės medžiagos gali suerzinti jautrią odą. Išbandykite fizikinę arba mineralinę formulę.

Nr. 4: graikinių riešutų kevalas / granulės

Žinote tas smulkias daleles, esančias jūsų mėgstamame šveitiklyje ar šveitiklyje? Dėl jų netaisyklingos formos jos gali būti per šiurkščios jautriai odai. Pasilikite jas šiurkštiems kulnams, o veidui rinkitės švelnų šveitiklį.

Nr. 5: sulfatai

Sulfatai naudojami produktuose, kad jie gausiau putotų. Natrio laurilsulfatas (SLS) ir amonio laurilsulfatas (ALS) yra labiausiai paplitusios cheminės putojančios medžiagos. Šios putojančios putos gali sudirginti odą, todėl ji gali išberti ir sukelti uždegimą. Ne, ačiū!

Nr. 6: pipirmėčių eterinis aliejus arba mentolis

Dėl stiprių nuskausminamųjų mentolio savybių pipirmėčių eterinį aliejų geriausia naudoti kaip priedą, kad padidėtų kitų eterinių ar nešiklių aliejų veiksmingumas.

Nr. 7: tam tikri dažikliai arba dažai

Formulės su gražiomis spalvomis gali atrodyti patraukliai. Tačiau šie dažikliai ar dažai dažnai gaminami iš akmens anglių dervos, naftos ar sunkiųjų metalų. Jie gali sukelti dirginimą, porų užsikimšimą, uždegimą ir jautrią odą. Rinkitės natūralius arba iš vaisių gautus dažiklius.

Nr. 8: per daug salicilo rūgšties

Salicilo rūgštis puikiai valo spuogus ir užsikimšusias poras. Tačiau didelė jos koncentracija per daug sausina ir dirgina jautrią odą. Naudokite saikingai.

Nr. 9: PEG

PEG arba polietilenglikoliai – tai junginiai, kurie formulėse naudojami kaip tirštikliai ir minkštikliai. Jie gali sukelti dirginimą, sumažinti odos drėgmės lygį ir pagreitinti odos senėjimą!

Nr. 10: parabenai

Parabenai – tai pigus sintetinis konservantas, naudojamas tam, kad produktuose nesidaugintų bakterijos ir grybeliai. Problema ta, kad parabenai, be daugybės kitų sveikatos problemų, yra susiję su alerginėmis reakcijomis.

Kaip atlikti odos priežiūros testus
Jei turite jautrią odą ir nežinote, kokia sudedamoji dalis ar produktas ją sukelia, prieš naudodami atlikite pleistro testą. Pleistro testas puikiai tinka ir kaip prevencija, ir kaip sprendimas iššifruoti odos dirgiklius.

Tačiau daugelis iš mūsų tiksliai nežino, kas yra pleistro testas ir kaip jį atlikti. Jums pasisekė. Papasakosime jums viską, ką reikia žinoti apie šį procesą.

1 žingsnis:
Pasirinkite prieinamą odos plotelį, pavyzdžiui, rankos nugarėlę ar dilbį. Geriausia, kad tai būtų vieta, kurią galėtumėte patogiai palikti ramybėje bent 24 valandas.

2 žingsnis:
Pirmiausia nuplaukite ir nuvalykite odos lopinėlį, kurį ketinate naudoti. Norite įsitikinti, kad tai naujasis produktas, kurį naudojote, o ne kas nors kitas, sukeliantis kokią nors reakciją.

3 žingsnis:
Užtepkite dešimties centų dydžio produkto kiekį ant pasirinktos odos vietos. Tada palaukite maždaug 24-48 valandas.

4 žingsnis:
Praėjus nustatytam laikui, jei atsiranda paraudimas, patinimas, niežulys ar deginimas, nenaudokite to produkto.

Ne visos šiame sąraše esančios sudedamosios dalys garantuoja reakciją, tačiau jos gali dirginti labiau nei kitos. Jei savęs klausiate: “Kodėl mano oda tokia jautri?”, būtinai atlikite pleistro testą ir atkreipkite dėmesį į tai, kada jūsų oda labiau reaguoja. Tokios aplinkybės gali būti didelis karštis ar šaltis, menstruacijos, menopauzė arba nėštumas. Susipažinkite su šiomis jautriai odai nepalankiomis priežastimis, kad išvengtumėte galimų veiksnių ir išsaugotumėte švarią ir sveiką odą.

Pasidalinti:

Leave a Comment

Your email address will not be published.

Į VIRŠŲ